PL  |  EN

OPEC na targach EDU OFFSHORE WIND 2024 – relacja z wydarzenia

W dniach 5-6.03.2024 w hali Amber Expo w Gdańsku odbyły się 2. edukacyjne targi kariery EDU OFFSHORE WIND.

Uczestniczyło w nich ponad 100 wystawców - były to między innymi firmy z branży offshore wind, stocznie, centra szkoleniowe, firmy ciepłownicze oraz uczelnie i szkoły wyższe. Prezentowały one swoje oferty pracy, programy stażowe, praktyki zawodowe oraz możliwości rozwoju kariery. Interesującym elementem wydarzenia były też panele dyskusyjne, na których eksperci z różnych branż opowiadali o transformacji energetycznej oraz udzielali praktycznych wskazówek dotyczących wejścia na rynek pracy w szeroko rozumianej branży energetycznej.

Z szacunków organizatora wynika, że targi odwiedziło ponad 8000 osób.

Nasza firma była jednym z uczestników tego wydarzenia. Przygotowaliśmy kolorowe stoisko z „pszczelimi” elementami, które przyciągało gości. Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się więcej o OPEC, specyfice pracy w poszczególnych działach, pytali też o możliwość odbycia stażów i praktyk w naszej firmie. Ciekawość odwiedzających budziły też inicjatywy proklimatyczne, w szczególności inwestycje w odnawialne źródła energii.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Z lekką zazdrością podpatrywała nas też branżowa konkurencja ? Szacujemy, że odwiedziło nas ponad 1000 osób, większość z nich bardzo pozytywnie reagowała na oryginalną koncepcję prezentacji naszej firmy i chwaliła wystrój stoiska.

Podsumowując, targi EDU OFFSHORE WIND 2024 były ciekawym wydarzeniem, które w pewnością dostarczyło odwiedzającym wielu cennych informacji o sektorze energetycznym i przybliżyło możliwości zatrudnienia oraz rozwoju zawodowego. Stanowiły też okazję do poznania specyfiki pracy w poszczególnych firmach oraz do nawiązania ciekawych kontaktów. Bez wątpienia, tego rodzaju inicjatywy stanowią dla młodych ludzi duże wsparcie w ich drodze na rynek pracy.