Olimpiada Energetyczna II edycja

 

Olimpiada Energetyczna to wydarzenie online, które łączy w sobie elementy nauki, rodzinnej zabawy i rywalizacji, organizowane przez Gdynię, PGE Energia Ciepła S.A., Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Akcja buduje świadomość ekologiczną, uczy czym są zmiany klimatu i jak możemy zadbać o powietrze wybierając ekologiczny transport czy energię odnawialną.

30 maja, już po raz drugi, rodziny z województwa pomorskiego będą miały okazję nauczyć się więcej na temat efektywności energetycznej i sposobów ograniczania zużycia energii. Spotkanie zaplanowane na godzinę 18:00 rozpocznie się od interesującego wprowadzenia, wykładu eksperckiego i przeprowadzonych eksperymentów przygotowanych przez Partnera wydarzenia - Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Olimpiada Energetyczna to świetna okazja do wspólnej zabawy, sprawdzenia swojej wiedzy i wygrania atrakcyjnych nagród. Zwyciężą drużyny, które w jak najkrótszym czasie udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania testowe. Jury wyłoni 3 laureatów oraz przyzna 50 wyróżnień.
Nagrody główne w II Olimpiadzie Energetycznej:
I nagroda - Hulajnoga elektryczna
II nagroda - Oczyszczacz powietrza i zestaw gier planszowych
III nagroda - LEGO Creator Turbina

Wydarzenie będzie transmitowane online, a quiz przeprowadzony za pośrednictwem platformy KAHOOT. Laptop/telefon, dostęp do Internetu oraz pozytywne nastawienie to wszystko czego będziecie potrzebować tego dnia.

Co jest wytwarzane w procesie kogeneracji? Ile kilometrów ma miejska sieć ciepłownicza w Gdyni? Jak dbać o środowisko?

Już dziś znasz odpowiedzi na powyższe pytania? Dołącz do wydarzenia!

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony www.cieplolubni.com.pl/olimpiada


Drużyny biorące udział w Olimpiadzie mogą składać się z 2-5 zawodników. W zarejestrowanym składzie musi się znaleźć przynajmniej jedna osoba dorosła i jedno dziecko.

W dniu poprzedzającym (29 maja) wszystkie drużyny serdecznie zapraszamy do quizu testowego. To idealna okazja by uporządkować swoją wiedzę , sprawdzić i przetestować platformę KAHOOT.

Zapraszamy!