W  roku Jubileuszu 55-lecia OPEC firma zaangażowała się ściślej we współpracę z Klubem Turystyki Rowerowej „Sama Rama” z Rumi i zorganizowała w dniu 4 czerwca br. wycieczkę rowerową, połączoną z piknikiem w Kazimierzu.

Trasa wycieczki rowerowej: Rumia – Biała Rzeka – Reda – Moście Błota – Kazimierz – Rumia

Uczestników pikniku (blisko 100 osób) gościli Państwo Dzięgielewscy, właściciele Muzeum pod Dębową Górą. W trakcie imprezy odbyły się gry  i konkursy z nagrodami. Szczególną aktywnością i zaangażowaniem wykazały się dzieci z klubu rowerowego „Bąble”, wspierane przez bardzo cierpliwe i kreatywne panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi. Koordynatorem całej imprezy był lider „Samej Ramy” Roman Łuczak.
Spotkanie wzbogacone poczęstunkiem z kiełbasek z grilla oraz chleba ze smalcem trwało kilka godzin. Dodatkową atrakcją niewątpliwie było zwiedzanie Muzeum pod Dębowa Górą, gdzie znajdują się m.in. przedwojenne maselnice, żelazka z duszą, przyrządy do leczenia prądem i wiele innych ciekawych eksponatów.

Zaangażowanie OPEC w inicjatywy związane z aktywnością fizyczną i zdrowym stylem życia wpisują się w długofalową strategię działań przedsiębiorstwa na rzecz lokalnych społeczności.

Drukuj