Tegoroczna edycja kampanii „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych” zachęcająca do przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej, rozpoczęła się Pomorskim Piknikiem Energetycznym, realizowanym w ramach 8. Pomorskich Dni Energii.

Zainteresowani bezpiecznym i ekologicznym ogrzewaniem, mogli zasięgnąć informacji na temat możliwości przyłączenia się do sieci miejskiej.

Wydarzenie miało charakter rodzinnego pikniku i odbyło się 10 i 11 czerwca w Parku Rady Europy w Gdyni (od godziny 10.00). Współorganizatorzy: OPEC Sp. z o.o. i PGE Energia Ciepła S.A. oraz Organizatorzy: Urząd Miasta Gdyni i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przygotowali bogaty program zajęć edukacyjno-informacyjnych.

Atrakcje zorganizowane na pikniku, zachęcały do wspólnej zabawy i  podkreślały zalety przyłączenia się do sieci ciepłowniczej. Komfort i relaks wynikający z braku konieczności noszenia ciężkiego opału znalazły odzwierciedlanie w oferowanych masażach. Degustacja kozich serów i warsztaty szydełkowania nawiązywały do naturalnego ciepła i ekologii, a okulary VR wiązały się z nowoczesnością. Każdy z uczestników, który odwiedził stanowiska przygotowane przez OPEC, PGE Energia Ciepła, otrzymywał kartę uczestnictwa na której zbierał pieczątki uprawniające do odbioru gadżetu – sportowej bufki (komina wielofunkcyjnego).

Drugi dzień pikniku skierowany był głównie do dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Przygotowano szereg atrakcji i animacji na świeżym powietrzu. Na wszystkich żądnych przygód czekał pokój zagadek. Po rozwiązaniu wszystkich zadań, młodzi detektywi otrzymywali obowiązkowy do wprowadzenia plan działania – by dołączyć do grona Ciepłolubnych. Dodatkowo popularnością wśród najmłodszych cieszył się kącik plastyczny, gry i zabawy zręcznościowe oraz punkt malowania buziek i kolorowych tatuaży.

Podczas pikniku energetycznego postawiono na edukację oraz promowanie proekologicznych zachowań poprzez zabawę.

W miesiącu wrześniu 2018r. zorganizowane zostały również: Piknik dla mieszkańców obszaru Pl. Górnośląskiego w Gdyni oraz trzy spotkania informacyjne z mieszkańcami dzielnic Gdyni: Śródmieście, Wzgórze Św. Maksymiliana oraz Redłowo.

Dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych zorganizowany został konkurs fotograficzny pt.:” Smog jest sss…ssStraszny. Pokaż jak go pokonać”.

12 grudnia 2018r. w budynku Gdynia Infobox odbyły się warsztaty dla administratorów i zarządców nieruchomości:” Daj się ogrzać. Vademecum miejskiej sieci ciepłowniczej.”

 


„Daj się ogrzać. Przyłącz się do ciepłolubnych”

Pod takim hasłem OPEC Sp. z o.o.,  Gmina Miasta Gdynia oraz EDF Polska S.A. realizowali, w oparciu o porozumienie Partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju, kampanię  informacyjno- edukacyjną promującą zalety ciepła  dostarczanego do odbiorców za pomocą miejskiej sieci ciepłowniczej OPEC.

Bezpieczeństwo, komfort i wygoda użytkowania, ekologia, dostępność, stabilność cenowa to niewątpliwe powody, dla których mieszkańcy Gdyni decydują się na wybór OPEC jako dostawcy ciepła oraz ciepłej wody użytkowej.

baner-poziom

Wspólnym celem promowanym w ramach akcji społecznej „Daj się ogrzać. Przyłącz się do ciepłolubnych” przez OPEC Sp. z o.o. , Gminę Miasta Gdynia oraz EDF Polska S.A. jest redukcja szkodliwej dla zdrowia niskiej emisji, związanej z indywidualnym ogrzewaniem węglowym i gazowym, a także zwiększenie komfortu oraz bezpieczeństwa użytkowania budynków na terenie Gminy Miasta Gdyni.

Na dzień  21 czerwca 2017 r. datowany był początek tegorocznej kampanii „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych”, mającej na celu przekazanie informacji o zaletach i zasadach przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz promowanie proekologicznych metod ogrzewania budynków i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Tego dnia odbył się  1 Gdyński Piknik Energetyczny. Atrakcji nie brakowało: można było zapoznać się z technologicznymi nowinkami, dowiedzieć się czegoś na temat odnawialnych źródeł energii czy wziąć udział w licznych konkursach dla całej rodziny. Najbardziej aktywni mogli liczyć na nagrody.  Podczas pikniku można było też zwiedzać kolorowy, mobilny punkt – „Domek Ciepłolubnych”, na którego ściankach w ciekawej, graficznej formie przedstawione zostały wszystkie najważniejsze wiadomości na temat miejskiej sieci ciepłowniczej, badań termowizyjnych, ciepłej wody użytkowej oraz dotacji na zmianę sposobu ogrzewania. Instalacja łącząca praktyczne informacje z wartością edukacyjną przyciągała zarówno młodych, jak i dorosłych uczestników pikniku.

Choć piknik był okazją do wspólnej zabawy, to temat jest jak najbardziej poważny. Poza rozrywką nie zabrakło zatem praktycznych porad, których chętnym udzielali doradcy energetyczni WFOŚiGW. Pracownicy Samodzielnego Referatu ds. Energetyki UM Gdyni tłumaczyli też zainteresowanym, na czym polega oferta wsparcia finansowego na likwidację kotłów i pieców węglowych. Więcej informacji o dotacjach na ogrzewanie można znaleźć na stronie www.cieplolubni.com.pl.

W ramach kampanii odbyły się również wydarzenia aktywizujące społeczność lokalną: między innymi Dni Sąsiadów oraz konkurs dla szkół.

Na przełomie 2017 i 2018 roku mieszkańcy Gdyni będą mogli także skorzystać z darmowego, profesjonalnego badania termowizyjnego, które umożliwia ustalenie przyczyn strat ciepła w mieszkaniach, a tym samym uszczelnienie domowego budżetu.


21 października 2016 r. odbyła się pierwsza odsłona kampanii „Daj się ogrzać. Przyłącz się do ciepłolubnych. W gdyńskim Infoboxie odbyły się warsztaty dla administratorów, których celem było usystematyzowanie wiedzy z zakresu etapów przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, wymogów formalnych, kosztów przyłączenia do m.s.c., jak i ceny ciepła. Z dużym zainteresowaniem spotkały się tematy związane z rozwojem m.s.c. w dzielnicy Gdynia Orłowo, na obszarze Placu Górnośląskiego oraz plany uciepłownienia dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

Przedstawiciele OPEC, Urzędu Miasta Gdynia i EDF Polska S.A. omówili również zasady uzyskania dofinansowania na przyłączenie sieci cieplnej w Gdyni lub rozszerzenie przyłączenia o ciepłą wodę użytkową.

Przedstawione administratorom informacje można znaleźć na stronie internetowej kampanii www.cieplolubni.com.pl.,która umożliwia zarówno administratorom, jak i mieszkańcom wspólnot, możliwość zapytania pracowników Działu Marketingu OPEC o wstępne możliwości przyłączenia do  sieci lub rozszerzenia przyłączenia o ciepłą wodę użytkową. Odbiorcy znajdą tam również relację z przeprowadzonych warsztatów, kalkulator dotacji, informacje na temat przebiegu kampanii i jej kolejnych odsłon tj.:

  • Plakaty oraz ulotki promujące zalety ciepła sieciowego oraz rozszerzenia usług o ciepłą wodę użytkową dystrybuowane na klatkach schodowych budynków w dzielnicach: Gdynia Śródmieście, Wzgórze Św. Maksymiliana oraz Redłowo

   plakat_przylaczenie                                            plakat_ciepla-woda   ulotka_cieplolubni_wersja-ost-_porady                                             ulotka_cieplolubni_wersja-ost-_

  • Bilbordy promujące zalety ciepła sieciowego
  • Reklama w autobusach komunikacji miejskiej

porady                                   porady2

  • Wywiady oraz komentarze w prasie lokalnej
  • Organizacja gry miejskiej
  • Organizacja konkursu dla nauczycieli na scenariusz lekcji poświęcony zagadnieniu ogrzewaniu mieszkań i wody z miejskiej sieci ciepłowniczej

konkurs-dla-nauczycieli

  • Organizacja konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych na komiks na temat miejskiej sieci ciepłowniczej

konkurs-dla-uczniow

 

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Ciepło produkowane w elektrociepłowni w procesie kogeneracji i dostarczane do domów odbiorców za pomocą miejskiej sieci ciepłowniczej OPEC  jest najbardziej efektywnym energetycznie i najbardziej niskoemisyjnym źródłem ogrzewania domów oraz podgrzewania wody na potrzeby użytkowe.

 

Przyłącz się do ciepłolubnych, zasmakuj komfortu jaki daje ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Wystarczy ustawić termostat i odkręcić kurek!

 

Zapytaj ! Czy miejska sieć ciepłownicza OPEC znajduje się w pobliżu Twojego domu ?

Kontakt: Dział Strategii Rynkowej i Usług tel. (058) 627 39 28 lub mailem: strategia@opecgdy.com.pl

 

Zobacz także:

List od Prezesa OPEC – Janusza Różalskiego

List od Wiceprezydenta Marka Stępy do mieszkańców Gdyni, którzy w swoich domach korzystają z pieców lub kotłów na paliwo stałe, mimo że znajdują się w zasięgu sieci OPEC

http://trojmiasto.onet.pl/w-gdyni-ruszyla-kampania-promujaca-cieplo-z-miejskiej-sieci-cieplowniczej/sw7znc

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/przylacz-sie-i-odetchnij_914144.html

http://www.ecocafe.pl/w-gdyni-ruszyla-kampania-promujaca-cieplo-z-miejskiej-sieci-cieplowniczej