PL  |  EN

Rozpoczęliśmy kolejny sezon ekologicznych warsztatów edukacyjnych dla młodzieżyW środę 18.10.2023 rozpoczęliśmy kolejny sezon ekologicznych warsztatów edukacyjnych dla młodzieży, które OPEC prowadzi od wielu lat razem z Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Naszymi gośćmi w Ciepłowni Nanice byli tym razem uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 3 z Gdyni.


Warsztaty składały się z dwóch części. W części pierwszej spotkania młodzi ludzie zapoznali się z informacjami o naszej firmie, specyfiką produkcji ciepła i sposobami jego oszczędzania, a następnie udali się na wycieczkę po naszym zakładzie w Nanicach. Przewodnikami po obiekcie byli Wojciech Grubba i Krzysztof Lesner z Działu Produkcji Wejherowo. Młodzi ludzie mogli zobaczyć między innymi wejherowską dyspozycję mocy, kogenerację, a także nasze pasieki. Warto zauważyć, że uczniowie byli żywo zainteresowani naszą elektrociepłownią i specyfiką jej pracy, wykazywali się ciekawością i dociekliwością.


Podsumowując, warsztaty dotyczące oszczędzania ciepła były nie tylko edukacyjne, ale także budzące świadomość i angażujące młodych ludzi w działania proklimatyczne. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie korzyści niesie ze sobą oszczędzanie energii w codziennym życiu oraz jakie są proste sposoby na to, aby pomóc w ochronie środowiska naturalnego. Zajęcia prowadzone wspólnie z KZG są dobrym przykładem tego, jak można angażować młodzież w kwestie zrównoważonego rozwoju i zmiany klimatyczne.