„Podaj dalej ciepło” – znamy zwycięzców konkursu!

Zakończyło się internetowe głosowanie w konkursie „Podaj dalej ciepło” promującym inicjatywy gdyńskich organizacji pożytku publicznego w obszarze wsparcia społecznego.

 

Zwyciężyło Stowarzyszenie „Dlaczego NIE” z projektem „Dlaczego NIE kulturalnie” wspierające osoby z niepełnosprawnością w korzystaniu z oferty kulturalnej Gdyni. Nagrody – czeki na realizację konkursowych przedsięwzięć ufundowane przez PGE Energia Ciepła i OPEC – zostały wręczone 28 marca 2019 r. podczas uroczystej gali w Gdyńskim Centrum Filmowym.

 

Głosowanie na stronie podajdalejcieplo.pl zakończyło się 19 marca. Trzy projekty z największą liczbą głosów przyznanych przez internautów otrzymają wsparcie finansowe na rozwój oraz kontynuację zgłoszonej inicjatywy. Zwycięskie projekty to:

 

I miejsce – 15 000 zł – Stowarzyszenie „Dlaczego NIE”: „Dlaczego NIE kulturalnie” (8195 głosów)

 

II miejsce – 10 000 zł – Adapa, Fundacja na rzecz osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju: „Seniorat i co dalej” (6978 głosów)

 

III miejsce – 5 000 zł – Stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa: Minigrupy rodzinne (1541 głosów)

 

Chcemy umożliwić naszym podopiecznym i ich rodzinom aktywne spędzanie czasu wolnego poprzez wspólne wyjścia do teatru, kina, Centrum Naukowego Experyment, itp. (…) Brak czasu, pomocy i środków finansowych często są barierą uniemożliwiającą realizację takich przyjemności. Pragniemy, aby nasi podopieczni skorzystali z bogatej oferty kulturalnej naszego miasta. Raz w miesiącu z pomocą wolontariuszy będą odbywały się wyjścia podopiecznych i ich opiekunów. Miejsca wyjść dostosowane będą do ich zainteresowań i możliwość – napisali autorzy zwycięskiego projektu „Dlaczego NIE kulturalnie”.

 

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji, a także głosującym, którzy każdego dnia poświęcali kilka minut, żeby wspierać ten pożyteczny konkurs. Mam nadzieję, że nagrody finansowe pomogą zwycięzcom dzielić się ich ciepłem z podopiecznymi jeszcze lepiej. Już dziś zapraszam serdecznie na uroczyste podsumowanie akcji do Gdyńskiego Centrum Filmowego, gdzie będziecie mogli Państwo lepiej poznać te niezwykłe przedsięwzięcia i ich autorów” – powiedział Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

 

Jesteśmy współorganizatorem akcji „Podaj dalej ciepło” od 2009 roku. Przez dziesięć edycji wspomogliśmy rozwój ponad czterdziestu trójmiejskich organizacji pozarządowych. Podawanie ciepła dalej jest zarówno metaforą, jak i konkretnym działaniem wspierającym potrzebujących, w które angażujemy się i propagujemy od wielu lat – podkreśliła Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła.

 

Ta społeczna inicjatywa, realizowana wspólnie z naszymi partnerami, jest klasycznym przykładem wielu naszych akcji mających na celu wspieranie wartościowych pomysłów i działań. Tu nie ma polityki, podziałów, ani drugiego dna. Tu się pomaga, bo się chce, bo czuje się taką potrzebę – dodał Janusz Różalski, Prezes zarządu OPEC Sp. z o.o.

 

„Podaj dalej ciepło” jest akcją wspierającą najcenniejsze inicjatywy realizowane przez organizacje pozarządowe oraz podmioty z obszaru ekonomii społecznej prowadzące działania na terenie Gdyni. Tegoroczna, dziesiąta już edycja konkursu, odbywa się pod hasłem „Innowacje społeczne na ludzką miarę” i promuje projekty i inicjatywy skierowane do mieszkańców Gdyni, które wprowadzają nową, innowacyjną jakość w obszarze wsparcia społecznego. Organizatorami konkursu są PGE Energia Ciepła, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Gmina Miasta Gdyni.