PL  |  EN

OPEC na konferencji ekonomicznej IGCP w Gdyni


W dniach 11-13 października br. w Hotelu Nadmorskim w Gdyni odbyła się konferencja ekonomiczna Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, współorganizowana przez nasze przedsiębiorstwo. Z OPEC w pierwszym dniu konferencji uczestniczyła Dyrektor Finansowa, a w całym dwudniowym panelu: Główna Księgowa oraz specjalistka z Działu Księgowości.

Uczestnicy szkolenia mieli okazję poznania m.in. aktualnych zagadnień teoretycznych i praktycznych z dziedziny rachunkowości w przedsiębiorstwach ciepłowniczych, podatków, aspektów sporządzania taryf dla ciepła. Jednym z ciekawszych tematów było niewątpliwie omówienie zasad efektywnego zarządzania środkami firmy w otoczeniu wysokiej inflacji i wzrostu kosztów finansowych.

Nasza Główna Księgowa pozytywnie ocenia przebieg konferencji: Bardzo ważnym walorem tego spotkania jest możliwość rozmowy i wymiany doświadczeń z przedstawicielami innych PEC-ów w kraju. Nasi branżowi koledzy chętnie dzielą się swoimi problemami i wskazują ewentualne rozwiązania. Omówiliśmy także tematy związane z zamykaniem roku budżetowego, prawidłowymi rozliczeniami podatkowymi, a także aktualne dylematy dotyczące rekompensat za ciepło.

Warto przypomnieć, że misją działalności Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, której członkiem jest OPEC, jest rozwój nowoczesnego ciepłownictwa w Polsce. Izba wspiera przedsiębiorstwa ciepłownicze w ich długofalowych planach, dba także o integrację, zróżnicowanych pod względem organizacyjnych, wytwórców i dostawców ciepła systemowego. Izba zrzesza ponad 240 członków o różnej wielkości i strukturze - przedsiębiorstwa komunalne, spółki z o.o., spółki akcyjne i cywilne, przedsiębiorstwa państwowe i zakłady budżetowe.