PL  |  EN

Targi - Offshore wind - MŁODZIEŻ ZARAŻANA PASJĄ DO ZIELONEJ ENERGII

Artykuł zamieszczony w Expressie Biznesu/ Marzec 2024

Offshore wind jest jednym z zagadnień, które w ostatnim czasie staje się coraz popularniejszym kierunkiem rozwoju, na co zwraca uwagę też świat biznesu. Tym bardziej ważne jest, aby tym przyszłościowym rozwiązaniem zainteresować młodzież.
To się udało podczas Edu Offshore Wind 2024, czyli dwudniowych targów edukacyjnych. W tym wydarzeniu uczestniczyło ok. 7000 uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami i 1900 studentów. Natomiast wystawcami byli przedstawiciele branży morskiej oraz technologii zielonej energetyki z offshorem. Od samego początku było widać ogromne zainteresowanie młodych ludzi, którzy z zaciekawieniem słuchali nie tylko przedstawicieli poszczególnych branż, ale też sami zadawali wiele pytań m.in.: o perspektywy zawodowej.

Poniżej cytat jak wypowiadał sieę przedstawiciel firmy OPEC z Gdyni.
Młodzież jest perspektywiczną grupą, gdzie można dopatrzyć się przyszłościowych pracowników tej branży. My jako OPEC z nadzieją przypatrujemy się młodym ludziom, ponieważ poszukujemy nowych talentów. Nasza branża podlega głębokiej transformacji, dlatego dążymy do zielonej energii – mówi Iwona Kozłowska, rzecznik prasowy OPEC.