Mamy wpływ na nasze środowisko i zmiany klimatyczne

Kolejny film z cyklu „Uwaga! Zmiana klimatu” pt. „Świadomy konsument” został zaprezentowany w dniu 16.11 podczas spotkania w siedzibie Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w Gdyni. W prezentacji zorganizowanej przez Komunalny Związek Gmin uczestniczyli przedstawiciele instytucji i spółek samorządowych oraz placówek oświatowych.

W filmie w sposób bardzo sugestywny i jednoznaczny poruszono temat postępującej degradacji środowiska wskutek nadmiernego konsumpcjonizmu, marnowania zasobów oraz generowania ogromnych ilości zanieczyszczeń, w tym śladu wodnego czy węglowego.

Produkcja i upowszechnienie filmu jest kolejnym krokiem w realizowaniu przez instytucje samorządowe konsekwentnej i świadomej edukacji ekologicznej. Autorzy pokazują pozytywne, lokalne, proekologiczne rozwiązania, m.in.: pojemniki i miejsca na niepotrzebne ubrania, sklepy charytatywne, lodówki społeczne czy pojemniki na elektrośmieci.

OPEC od wielu lat wspólnie z KZG „Dolina Redy i Chylonki” realizuje szereg działań promujących postawy proklimatyczne, a prezentowany film z serii „Uwaga! Zmiana klimatu” jest tego przykładem.

Gorąco zapraszamy do seansu!


Film jest dostępny w pod adresem:

https://youtu.be/2hIi7wdrY1E