W sobotę 19 maja br. na gdyńskim bulwarze odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – „Bieg charytatywny dla Tymona”.

Stowarzyszenie sportowe biegamyrazem.pl we współpracy z Okręgowym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i Miastem Gdynia, organizuje drugą edycję zawodów dla biegaczy oraz osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tym roku organizatorzy utworzyli nową konkurencję w formule sztafety. Każda drużyna będzie liczyć 4 zawodników, w tym 2 osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich i 2 biegaczy.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30. Start wyścigu sztafet rozpocznie się o godzinie 12.00, wzdłuż alei Topolowej w Gdyni. Planowo o 13.00 ruszy bieg na dystansie 5 km po trasie doskonale znanej uczestnikom gdyńskiego Parkrunu.

Środki uzyskane z wpisowego od biegaczy przeznaczone zostaną na pomoc dla 5 – letniego, niewidomego Tymona – chłopca wymagającego rehabilitacji także w domu, do czego niezbędny jest sprzęt pomocniczy i rehabilitacyjny. Dzięki niemu rodzice Tymona będą mogli właściwie zadbać o zdrowie synka, a co ważniejsze mieć nadzieję na choćby minimalną poprawę jakości jego życia. Kluczowym aspektem zawodów jest integracja osób poruszających się na wózkach inwalidzkich wraz z biegaczami oraz zachęta do aktywności na świeżym powietrzu.

Szczegółowe informacje na stronach internetowych:

www.gdyniasport.pl

www.facebook.com/biegamyrazempl

www.opecgdy.com.pl.

Zapisy do 15.05.2018r. :

Sztafeta: https://zapisy.sts-timing.pl/338/sztafeta/

Bieg na 5 km: https://zapisy.sts-timing.pl/338/

Regulamin: https://drive.google.com/file/d/1upzDZPVtkGpnVSgL7NINBmortMAs4OR0/view

Kontakt:

Radosław Maślak biegamyrazem.pl,  tel. 503 096 555 e-mail: radoslaw-maslak@wp.pl

Drukuj