Dziewiąty finał gdyńskiej edycji akcji „Podaj dalej ciepło” rozstrzygnięty. Dnia 25 stycznia 2018 roku odbył się gdyński finał dziewiątej edycji dobroczynnej akcji „Podaj dalej ciepło”. 

Współorganizatorami i fundatorami nagród są PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże i OPEC Sp. z o.o. w partnerstwie z Miastem Gdynia.

 „Podaj dalej ciepło” jest akcją, która wspiera inicjatywy realizowane przez organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej z terenu Trójmiasta. W tym roku tematem przewodnim zgłaszanych projektów było „Międzypokoleniowe miasto w otwartych przestrzeniach społecznych”. W głosowaniu internautów, w którym na najciekawsze projekty oddano prawie 20 tys. głosów, przyznano nagrody pieniężne w wysokości 20, 15 i 10 tys. zł. Zwycięzcami nagród w Gdyni zostały: Fundacja na rzecz osób z Autyzmem Adapa, z rekordowym wynikiem ponad 10 tys. głosów, Gdyńska Fundacja Dom Marzeń oraz Fundacja Zmian Społecznych Kreatywni.

W uroczystości przekazania czeków wzięli udział przedstawiciele partnerów akcji:

Michał Guć – wiceprezydent Gdyni ds. innowacji – – Gdynianie mogli głosować na bardzo ciekawe projekty, wpisujące się w politykę międzypokoleniowego miasta, czyli stwarzające warunki dla rzeczywistego współdziałania i dialogu międzygeneracyjnego, sprzyjające budowaniu poczucia wspólnoty i trwałych relacji pomiędzy gdynianami w różnym wieku. Docenili zarówno projekty realizowane z myślą o osobach z różnego typu niepełnosprawnościami, jak i otwarte dla wszystkich wydarzenie, jakim jest piknik sąsiedzki w Chyloni. Bardzo cieszy mnie fakt, że od tylu lat konsekwentnie rozwija się współpraca pomiędzy miastem, organizacjami pozarządowymi a światem biznesu, której efektem jest coraz bogatsza oferta dla gdynian.

Janusz Różalski – Prezes Zarządu OPEC Sp. z o.o.„Zaangażowanie w życie społeczne wpisane jest w strategię Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gdyni, związaną ze wspieraniem lokalnych inicjatyw. Czujemy się odpowiedzialni za drugiego człowieka i otoczenie, w którym żyjemy. Dziękuję uczestnikom akcji „Podaj dalej ciepło”, bowiem ich udział w tym projekcie świadczy, że OPEC ogrzewa nie tylko ciała, ale również serca i umysły.”

Elżbieta Kowalewska – Dyrektor Generalny Oddziału Wybrzeże PGE EC– „Jesteśmy współorganizatorem akcji „Podaj dalej ciepło” od 2009 roku. Przez ostatnie dziewięć edycji akcji we współpracy z Urzędem Miasta Gdynia oraz dystrybutorem miejskiego ciepła, firmą OPEC, wspomogliśmy rozwój ponad trzydziestu trójmiejskich organizacji pozarządowych. Podawanie ciepła dalej jest zarówno metaforą, jak i konkretnym działaniem wspierającym potrzebujących, w które angażujemy się i propagujemy od wielu lat.”

 

 

Drukuj